HAKKIMIZDA

Sekiz çocuk annesi Sandra Phillips’in iki yaşındaki torunu bir gün diş fırçasının üstüne düşer. Torununun damağına batan diş fırçası, beyninin oldukça yakınına kadar girer. Yaşanan bu kaza üzerine “çocukların güvenle kullanabileceği bir diş fırçası yaratmalıyız” diyerek yola çıkan Sandra Phillips, konuyu diş sağlığı bilimcisi gelini ile masaya yatırır ve esnek diş fırçası üretme fikri ortaya çıkar. Fırçanın C şeklini alabilen bir malzeme ile üretilmesi gerektiğine karar verirlerken biraz da eğlenceli bir ürün olmalı düşüncesi ile silikon malzemeden yapılmış muz şeklindeki diş fırçası ürünü son halini alır.

2004 yılında silikon malzemenin dünyadaki başkenti olan Tayvan’a giden Sandra Phillips burada şu anki üreticilerinden biri ile tanışır ve fikir hayata geçmeye başlar.

Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırırken diş kaşıyıcısı olarak kullanmalarına da imkan sunan bu benzersiz ürün, bulunduğu kategorinin de ilk ürünüdür. Ürünün lansmanı Mayıs 2008’de Washington D.C.’de Pediyatrik Diş Hekimleri Amerika Akademisi Kongresi’nde yapılır. Büyük heyecanla karşılanan ürün, pediyatrik diş sağlığı merkezlerinde ve bebek mağazalarında satılmaya başlar.

Hem yerel hem yurtdışı satış noktalarında yüksek satış rakamlarına ulaşması sayesinde esneyebilen diş fırçalarında ürün çeşitliliğini arttırmaya yönelen Baby Banana firması, bebekler için diş kaşıyıcı ve diş fırçası özelliğini bir arada bulunduran Baby Banana Diş Kaşıyıcı Diş Fırçası’nı üretir.

2011 yılından başlayıp günümüze kadar Amerika’da “Annelerin En İyi Tercihi”, “Yılın En Çok Tercih Edileni”, “Yılın En Yaratıcı Ürünü”, “En Yenilikçi Ürün”, “Bebek&Çocuk Ürünleri Dergisi-Okuyucunun Favorisi” gibi pek çok ödül kazanan Baby Banana, daha sonra sarı muz şeklinin yanına kız bebeklere özel üretim pembe muz Pink Baby Banana ve hem eğlenceyi arttırma hem de diş kaşıma yüzeyini geniş tutmak amacıyla mısır şeklindeki Cornelius’u ürün gamına ekler.

Diş fırçalamaya alıştırma grubuna ahtapot şekilli Octo-Brush ve köpek balığı şekilli “Sharky Brush” eklenirken 2-4 yaş grubu için de fil şekilli “EleFriend” satışa sunulur. Aynı zamanda Baby Banana Brush’ın yanına diş macunu, çiğnenebilir takı gibi ürünler ekleyerek hem çocuklar hem bebekler için eğlenceli ve kullanışlı setler hazırlarlar.

İş hacimlerinin giderek artması sonucu Tayvan üreticilerinin üretim taleplerinin bir kısmını karşılayamaması üzerine 2013 yılında New York’ta yetenekli mühendislere ve çalışanlara sahip bir kalıp firması ile ortaklığa başlayan Baby Banana ürünlerinin bir kısmı artık New York’ta üretilmektedir.