DİŞ KAŞIYICISINDA TEMİZLİĞİN ÖNEMİ
DİŞ KAŞIYICISINDA TEMİZLİĞİN ÖNEMİ

Temizlik ve hijyen hem bizim hem de bebeklerimiz için oldukça önemli bir unsurdur. Temizliğine dikkat edilmeyen bebeklerin mikroorganizmalar ile daha kolay etkileşime girerek hastalanması kaçınılmaz olmaktadır. Bebeklerimizin hastalanmaması için kullanmış olduğu her türlü eşyanın, oyuncağın ve kıyafetin temiz tutulması ve özellikle diş kaşıma için kullandığı kaşıyıcıların ve oyuncakların sık sık yıkanarak temizlenmesi gerekmektedir. Böylece bebekleri bağışıklığın da yeni gelişmekte olduğu bu erken dönemde hastalıklara karşı olabildiğince korumuş oluruz. Bebekler işin doğası gereği diş kaşıyıcılarını veya oyuncaklarını sık sık ağızlarına götürürler. Hatta bebekler gördüğü küçük veya büyük her türlü nesneyi ağzına götürebilir. Durum böyle olunca da hastalık kapmaları oldukça muhtemel hale gelir.

Diş çıkarma döneminde bebeklerin ihtiyacına uygun olarak sunulan diş kaşıyıcıları, bebeklerin ağzında sürekli durmakta ve oyun alanının vazgeçilmezi haline gelmekteler. Hatta diş çıkarma döneminde kaşıyıcılara o kadar ihtiyaç duyuluyor ki özellikle emzik askısına takılabilenleri seçmekte fayda var. Bu sayede dışarı çıkarken de yere düşüp kirlenme ihtimalinin önüne geçilmiş oluyor.

Her durumda sık sık temizlenmesi gereken diş kaşıyıcılar için üreticilerin her detayı titizlikle düşünmesi gerekiyor. Örneğin diş kaşıyıcısında herhangi bir deliğin yer almaması diş kaşıyıcının gerek kullanım anında gerekse temizleme anında içerisine kir, toz, sabun, vb. maddelerin girmesini önleyerek, ulaşamayacağımız noktalarının kirlenmesini engellemektedir. Baby Banana Diş Kaşıyıcı Diş Fırçası ürünlerinde herhangi bir delik bulunmaması sayesinde iç kısmının kirlenme riski de ortadan kalkmıştır.

Baby Banana Diş Kaşıyıcı Diş Fırçası ürünümüzü suyun altında ya da kaynatarak dilediğiniz gibi temizleyebilirsiniz. Bebeğiniz yeterince temiz bir diş kaşıyıcı ile hassas damaklarını sakinleştirirken, size de huzur ve keyifle onu izlemek kalır. :)

Ayrıca Baby Banana Diş Kaşıyıcı Diş Fırçası, %100 gıda sınıfı silikon malzemesi sayesinde uzun ömürlüdür. Bebeğinizin diş kaşıyıcıya olan ihtiyacı bittiğinde ürünü suda kaynatarak temizledikten sonra kardeşine veya minik arkadaşına hediye edebilirsiniz. :)