BEBEKLERDE AĞIZ BAKIMI
BEBEKLERDE AĞIZ BAKIMI

Bir anne için bebeğinin çıkardığı ilk dişi görmenin heyecanı tarifsizdir. İlk diş hemen fotoğraflanır, birkaç sevinç gözyaşı akıtılır, bu heyecan tüm yakınlar ile paylaşılır. Hatta hızlıca diş buğdayı hazırlıklarına geçilir.

İşin bu eğlenceli kısımları ile ilgilenirken bebeğinizin ağız bakımı için de harekete geçmeniz gerekir. Bazı ebeveynler bu yaşta ağız bakımı yapmanın zor ve gereksiz olduğunu düşünürler. Oysa ki diş çürüğüne neden olan mikroorganizmalar ilk dişin çıkmasıyla birlikte ağıza yerleşmeye başlarlar.

Sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce bebeklerin dişlerini fırçalamak ve dişetlerine masaj yapmak büyük önem taşımaktadır. %100 gıda sınıfı silikon malzemesi ve bebek dostu tasarımı ile Baby Banana diş kaşıyıcı diş fırçaları, 3-12 ay bebeklerinizin dişetlerine masaj yapmak ve dişlerini fırçalamak için kullanabileceğiniz en uygun ve güvenli diş fırçalarındandır.

8 yaşına kadar çocuğunuzun diş fırçalama anlarında ona eşlik etmeniz diş çürüklerini önleme açısından önem taşır. Hatta siz de dişlerinizi birlikte fırçalarsanız hem bu alışkanlığı daha kolay kazanmasını sağlamış hem de daha eğlenceli hale getirmiş olursunuz.