BEBEĞİNİZİN DİŞ BAKIMI İÇİN ÖNERİLER
BEBEĞİNİZİN DİŞ BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Bebeğinizin dişleri çıkmak üzere ya da ilki ile çoktan tanıştınız bile. Onlara iyi bir bakım yapmanın zamanı geldi. Yapacağınız bakıma çok kısa bir zaman ayıracak olsanız bile bebeğinizin diş sağlığını korumak diş etleri ve ileride çıkacak kalıcı dişleri için oldukça önemli. İşte size neler yapabileceğinizle ilgili birkaç öneri;

Bebeğinizin daha hiç dişi olmasa bile ağzını temizlemeye başlayın. Baby Banana diş kaşıyıcı diş fırçasının uç kısmını ılık suya batırıp diş etleri ve varsa dişleri üzerinden geçebilirsiniz. Zamanla bebeğiniz Baby Banana ile dişini kaşırken farkında olmadan bu temizliği de gerçekleştiriyor olacak.

Bazı ebeveynler süt dişlerinin önemsiz olduğunu düşünür. Oysaki düşünülenin aksine süt dişleri ileride çıkacak kalıcı dişler için yer hazırladığından, çiğnemeye ve konuşmaya yardımcı olduklarından büyük önem taşımaktadır.

Ek gıdaya geçen bebeklere her beslenme sonrası bir miktar su içirmek ağız içindeki yemek kalıntılarının giderilmesine fayda sağlayacaktır. Su içirdikten sonra Baby Banana ile dişlerinin fırçalanması daha etkili bir temizlik yapılmasına yardımcı olur.